Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 30.05.2024

Główny specjalista w Wydziale Archiwalnymw Gabinecie Prezesa

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • Praca administracyjno-biurowa.
  • Praca przy komputerze.
  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
  • Administruje systemem EZD, prowadzi ewidencję i audyt uprawnień nadawanych użytkownikom systemu. Realizuje prace wdrożenia zmian i modyfikacji systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją, koordynuje tworzenie i wdrażanie procesów obiegu dokumentów oraz aktualizuje stronę intranetową wydziału oraz stronę systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją w celu zapewniania prawidłowego funkcjonowania systemu.
  • Przygotowuje i świadczy wsparcie dla użytkowników systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją poprzez aktualizację udostępnianych informacji o systemie, udzielanie odpowiedzi na pytania i rozwiązywanie problemów użytkowników systemu a także opracowuje materiały do szkoleń e-learning i szkoleń stacjonarnych oraz prowadzi szkolenia stacjonarne i on-line w celu odpowiedniego przygotowania użytkowników systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją.
  • Opracowuje naukowo dokumentację wchodzącą w skład zasobu historycznego (zasób powierzony) sporządzając pomoce ewidencyjne, w tym inwentarze archiwalne i wykonuje podstawowe prace konserwatorskie oraz współpracuje z ośrodkami naukowymi i archiwalnymi w zakresie archiwoznawstwa w celu zapewnienia właściwe standardu zabezpieczenia i opisu materiałów archiwalnych.
  • Sprawuje nadzór nad ewidencją elektroniczną zasobu i rejestracją działalności Archiwum, wprowadza dane oraz monitoruje wykonywanie przez innych pracowników zadań związanych z wprowadzaniem danych na temat materiałów archiwalnych i dokumentacji niearchiwalnej, kontroluje ich kompletność, spójność w celu usunięcia błędów w ewidencji i uzyskania pewnych informacji na temat zasobu archiwalnego.
  • Udziela pracownikom GUS wskazówek dotyczących przygotowania dokumentacji do przekazania do archiwum, sprawdza stan uporządkowania oraz fizycznego zabezpieczenia dokumentacji przekazywanej przez komórki organizacyjne GUS, przyjmuje do archiwum dokumentację zgromadzoną w składach chronologicznych oraz składach informatycznych nośników danych, układa i rozmieszcza w magazynach archiwalnych nowoprzyjęte materiały w celu właściwego gromadzenia i przechowywania materiałów archiwalnych i dokumentacji niearchiwalnej GUS.
  • Nadzoruje brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w postaci dokumentu elektronicznego oraz przekazywanie materiałów archiwalnych w postaci dokumentu elektronicznego do archiwów państwowych w celu zapewnienia zgodnego z przepisami prawa postępowania z dokumentacją elektroniczną.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe o profilu archiwalnym lub wyższe i studia podyplomowe z zakresu archiwistyki
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 3 lata
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą zastrzeżone lub wyrażenie zgody na poddanie się procedurze uzyskania dostępu
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych bazodanowych
  • Orientacja na klienta /interesanta
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Otwartość na zmiany i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Dzielenie się wiedzą
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: praca w archiwum państwowym lub zakładowym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym – A2
  • Znajomość systemów EZD
  • Podstawowa wiedza na temat relacyjnych baz danych
  • Podstawy programowania w T-SQL lub VBA

Oferujemy

  • Elastyczny czas pracy – możliwość rozpoczęcia pracy w godz. 7.00 - 9.00
  • Możliwość godzenia pracy zawodowej z pracą naukową (dostosowanie wymiaru etatu/indywidualny rozkład czasu pracy)
  • Dogodna lokalizacja – centrum Warszawy
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Praca hybrydowa - możliwość łączenia pracy stacjonarnej z pracą zdalną
  • Benefity płacowe: dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka), dodatek za wysługę lat (dodatek stażowy), nagrody jubileuszowe
  • Możliwość uczestniczenia w szkoleniach o różnorodnej tematyce
  • Dofinansowanie do podnoszenia kwalifikacji zawodowych (studia I i II stopnia, studia podyplomowe i studia doktoranckie)
  • Możliwość udziału w programie dofinansowania kosztów kształcenia i wsparcia dla doktorantów oraz osób przygotowujących rozprawę doktorską w trybie eksternistycznym
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników oraz dzieci pracowników (tzw. wczasy pod gruszą)
  • Pakiet socjalny (np. niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, bezzwrotne zapomogi finansowe, możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej)
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego
  • Dofinansowanie do zajęć sportowo-rekreacyjnych lub do biletów na imprezy kulturalne
  • Kort tenisowy i boisko do siatkówki na terenie urzędu

Visa