Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 28.05.2024

Podreferendarz w Wydziale Kontroli Gospodarowania Wodami, Departament Orzecznictwa i Kontroli Gospod

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A i „D przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- zagrożenie korupcją

- praca w terenie

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Umowa na zastępstwo

  • Przeprowadza kontrolę w obszarze gospodarowania wodami przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, w tym składa oświadczenia o braku lub istnieniu okoliczności uzasadniających wyłączenie z kontroli; sporządza program kontroli i zawiadamia o kontroli; sporządza sprawozdania/ informacje pokontrolne/ projekty wystąpień pokontrolnych i wystąpień pokontrolnych z przeprowadzonych kontroli; rozpatruje zastrzeżenia do projektów wystąpień pokontrolnych i sporządza stanowisko; formułuje zalecenia pokontrolne/ rekomendacje/ propozycje działań naprawczych; monitoruje wdrożenie zaleceń pokontrolnych/ rekomendacji.
  • Prowadzi postępowania administracyjne i pozaadministracyjne w sprawach dotyczących ustalania linii brzegu lub rozgraniczania gruntów, które były pokryte wodami przed wykonaniem urządzenia wodnego, od pozostałych gruntów, w tym opracowuje lub opiniuje projekty decyzji bądź postanowień w postępowaniach odwoławczych lub zażaleniowych; opracowuje lub opiniuje projekty decyzji i postanowień w postępowaniu administracyjnym; rozpatruje ponaglenia; prowadzi inne czynności w postępowaniu administracyjnym (w tym: prowadzi postępowania wyjaśniające, przygotowuje/ prowadzi rozprawy administracyjne, wizje terenowe); prowadzi procedury odwoławcze, w tym rozpatruje i przekazuje do wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciwy lub skargi na decyzje bądź postanowienia; przyjmuje interesantów i udziela informacji.
  • Prowadzi postępowania administracyjne i pozaadministracyjne w sprawach dotyczących potwierdzenia reprezentacji Skarbu Państwa oraz wykonywania praw właścicielskich Skarbu Państwa zgodnie z art. 258 ust. 14 Prawa wodnego; w sprawach wynikających z art. 528 ust. 7 lub art. 531 ust. 3 Prawa wodnego, w tym opracowuje lub opiniuje projekty decyzji bądź postanowień w postępowaniach odwoławczych lub zażaleniowych; wydaje zaświadczenia; rozpatruje ponaglenia; prowadzi inne czynności w postępowaniu administracyjnym (w tym: prowadzi postępowania wyjaśniające, przygotowuje/ prowadzi rozprawy administracyjne, wizje terenowe); prowadzi procedury odwoławcze, w tym rozpatruje i przekazuje do wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciwy lub skargi na decyzje bądź postanowienia; przyjmuje interesantów i udziela informacji.
  • Współpracuje z organami kontroli zewnętrznych w obszarze gospodarowania wodami przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
  • Rozpatruje skargi/ wnioski/ odwołania/ petycje, w zakresie kontroli gospodarowania wodami przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ustalania linii brzegu, rozgraniczania gruntów pokrytych wodami przed wykonaniem urządzenia wodnego, od gruntów przyległych, nakładania kar pieniężnych w drodze decyzji lub postanowienia na Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
  • Prowadzi postępowania na podstawie specustaw, w zakresie nakładania kar pieniężnych w drodze decyzji lub postanowienia na Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustaw :
  • Prawo wodne;
  • Kodeks postępowania administracyjnego;
  • o kontroli w administracji rządowej;
  • o udostępnianiu informacji publicznej;
  • Prawo ochrony środowiska;
  • o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych;
  • o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską;
  • o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu;
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów;
  • Skuteczna komunikacja;
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • możliwość praktycznej nauki stosowania prawa
  • ciekawą pracę
  • udział w kluczowych dla kraju wydarzeniach
  • stabilną pracę w elastycznych godzinach (rozpoczynanie pracy w godz. 7.00-10.00) w bardzo przyjaznej lokalizacji (dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej, pociągami, SKM)
  • możliwość częściowej pracy zdalnej
  • dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, dodatek za wysługę lat, bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki językaobcego i studiów podyplomowych
  • atrakcyjny pakiet socjalny w formie systemu kafeteryjnego oferujący nie tylko dofinansowanie wypoczynku i kartsportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ale też ciekawe rabaty na bilety do kina i inne rozrywki
  • refundację okularów korekcyjnych
  • możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie pakietu medycznego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
  • udogodnienia dla rowerzystów - stojaki na rowery na terenie ministerstwa, prysznic

Visa