Współpraca z WhitePress - content marketing

Przedmiotem współpracy z platformą www.whitepress.pl jest publikacja artykułów sponsorowanych.

Taka forma reklamy jak tak zwany artykuł sponsorowany zasługuje na szczególną uwagę i omówienie. Dobrze napisany tekst tego typu, zlecony przykładowo profesjonalnemu copywriterowi, może być tekstem bardzo wartościowym, pożytecznym, bo dostarczającym wiarygodnych, najważniejszych informacji na temat danego produktu czy usługi, jakie są reklamowane. Dobry artykuł sponsorowany jest artykułem unikalnym, może on zawierać w sobie linki.

Jeśli chodzi o formę omawianego artykułu, nie różni się ona od standardowego redakcyjnego tekstu, z tym że artykuł sponsorowany ma za zadanie promować wspomniane wyżej konkretne produkty, usługi, firmy etc. Reklama taka, w zależności od życzenia klienta i strategii marketingowej, może być mniej czy bardziej subtelna. Jeżeli chodzi o ceny takich artykułów, są one porównywalne do cen reklam tradycyjnych.

Pojęcie artykułu sponsorowanego ściśle wiąże się z kolejnym ważnym pojęciem jakim jest content marketing. Mianem tym określa się tak zwany marketing treści. Jest on strategią, która polega na przyciąganiu uwagi i tym samym na pozyskiwaniu klientów dzięki prezentowaniu treści wartościowych, atrakcyjnych, które są przydatne.

Terminu tego obecnie najczęściej używa się dla rozpowszechniania różnego rodzaju treści za pośrednictwem Internetu, jednak może się on odnosić także do treści publikowanych w bardziej tradycyjnych mediach i formach przekazu jak gazeta, ulotka, katalog.

Specjaliści zajmujący się content marketingiem starają się docierać do potencjalnych klientów na bardzo wiele sposobów, wykorzystując do tego celu różne dostępne techniki. Doskonałym kanałem do przekazywania treści są obecnie przede wszystkim portale społecznościowe jak przykładowo Facebook, blogi, a także różne fora tematyczne. W przypadku wspomnianych portali społecznościowych użytkownicy często samodzielnie przekazują dalej pewne treści (przykładowo poprzez udostępnianie linków etc.). Takie działanie zaś ma związek z tego rodzaju pojęciem jak marketing wirusowy.

powrót na główną stronę

Aktualności

POIG82-2015
2015-04-10
czytaj więcejInformacje dotyczące zapytań ofertowych i wyników wyboru wykonawców usług związanych z projektem POIG 8.2Współpraca z WhitePress - content marketing
2014-03-17
czytaj więcejOd 01.03.2014 roku rozpoczęliśmy współpracę z platformą WhitePress w zakresie publikacji artykułów eksperckich i sponsorowanych. Działanie platformy wpisuje się w trendy content marketingu.

Kontakt

MediaBielsko.pl
Paweł Strykowski
43-300 Bielsko - Biała
ul. Legionów 26/28
Nip: 547-156-76-54
Tel: 33 470 30 40
Fax: 33 470 30 44